Naše montáže a instalace kolektorů

RD

1
2

RD Štítary u Domažlic

1
2
3
4

RD u Chodové Plané

1
2

RD Prostějov

1
2
3
4

Rodinný dům v Kaceřově

Teplovzdušný solární kolektor - model Classic už pracuje v Kaceřově, kde pomáhá temperovat chladnější chodbu v rodinném domě. Majitel instaloval kolektor svépomocí.

2
3

Velký LUH - rodinný dům

Majitelé domu ve Velkém Luhu po pořízení teplovzdušného solárního kolektoru modelu Classic již šetří na vytápění a zároveň si přivádí do domu čerstvý ohřátý vzduch, což je pro vnitřní mikroklima to nejideálnější řešení, navíc s nulovými náklady ☼

Využijte v KV kraji bezplatné odborné konzultace v místě Vašeho objektu.

4
1
5
2
3

Obec Jindřichovice - sklepní prostory

Při instalaci sklepního kolektoru na budovu Obecního úřadu v Jindřichovicích se naše montáží firma trochu zapotila, ale výsledek stojí za to!

Kolektor byl instalován k řešení velké vlhkosti sklepních prostor OÚ Jindřichovice. Již po 14 dnech nám paní starostka nadšeně sdělila, že jsou velice spokojení, protože dochází k viditelným a pachovým změnám. Zde byl instalován sklepní kolektor.

1
2
3
4
5
6

RD Staré Sedlo u Sokolova

Přinášíme fotografie z instalace teplovzdušného solárního kolektoru CLASSIC ve Starém Sedle. Montáž nebyla jednoduchá, protože majitel potřebuje řešit místnost vedle terasy, kde nebyl prostor pro umístění kolektoru. Tak jsme kolektor umístili do patra a z tohoto prostoru byl sveden "kolínkem" do konkrétní postižené místnosti.

Vždy hledáme nejlepší řešení pro Váš dům!

3
1
2
4
5
6

2 rodinné domy v městě Teplá a 2 modely CLASSIC

Dva majitelé RD si nyní díky teplovzdušnému solárnímu kolektoru výrazně zlepšují vnitřní mikroklima svých nemovitostí a bojují se syndromem nezdravých budov.

1
2
3
4

Rodinný dům - Přebuz - model CLASSIC

Starší manželé vlastní a obývají rodinný dům na Přebuzi. Jejich přáním bylo, aby kolektor navyšoval v domě teplotu, ale hlavně zajištění výměny vzduchu pro lepší mikroklima uvnitř domu. Po domluvě s majiteli domu jsme doporučili zvolit kolektor CLASSIC s regulátorem otáček a síťovým adaptérem pro provětrání i při absenci slunečního osvitu.

1
2
3
4
5

Rodinný dům Nová Role - teplovzdušný solární kolektor - model CLASSIC

Manželé z Nové Role u Karlových Varů vyřešili koupí kolektoru typu CLASSIC samočinné větrání a přitápění svého rodinného domu.

1
2
4
3

RD Planá u Mariánských Lázních - kolektor CLASSIC VH15K

Majitelka rodinného domu v Plané u ML neobývá dům celoročně neboť pobývá většinu času v zahraničí. Potřebovala tedy řešit větrání a temperování domu i bez své přítomnosti a bez provozních nákladů.

1
2
3
4
5

Hranice u Aše - sklepní kolektor

Letošní NOVINKA - SKLEPNÍ kolektor již pomáhá řešit vlhký a studený sklepní prostor RD v Hranicích u Aše

1
2
3
4
5
6

Řešení vlhkosti a odstranění plísní v obecní budově - Knihovna Habartov

Naše teplovzdušné solární kolektory úspěšně pracují i na OBECNÍCH a státních budovách.

Instalace teplovzdušného solárního kolektoru CLASSIC na budově muzea a knihovny v Habartově. Zde dochází pomocí kolektoru s nulovými provozními náklady k vysoušení a temperování konferenční místnosti ve spodním patře této krásné budovy z počátku 20. století.

1
2
3

Odstranění vlhkosti a rosení oken - RD Staré Sedlo u Sokolova

Instalace kolektoru CLASSIC VH10K o velikosti 1005x1005 mm frimou Asist, s.r.o. Sokolov

 

Slova spokojeného zákazníka:

Jiří Weiss - "Díky fa SOLAR HEAT Sokolov a Asist za provedení a spolupráci. Jsem naprosto spokojen. Jak s jednáním, tak s panelem. Změna klimatu v domě, výpadek rosení oken a prostě lepší klima. Kdo by nechtěl větrání teplem a zadarmo...."

1
2
3
4
5

Změna vnitřního mikroklimatu v rodinném domě - RD, Cheb, ul. Květná

Majitelka s kolektorem úspěšně bujuje proti syndromu nezdravých budov SBS.

Montáž ATYPICKÉHO (český výrobce je schopen vyrobit atypický tvar i velikost dle přání zákazníka) teplovzdušného solárního kolektoru řady CLASSIC naší montážní firmou Asist, s.r.o. Sokolov.

Dům před instalací
instalace
Instalace na plošině
vyvrtaný otvor
1
instalace kolektoru
hotovo

Samočinné temperování a větrání - Chata Luh nad Svatavou

Chalupa pana Bělíka - Luh nad Svatavou (problém s vlhkostí a nedostatkem větrání a temperování). Firma Asist instalovala na jižní stranu domu dva teplovzdušné solární kolektory CLASSIC o velikosti 1005x1005 mm a tím majitel řeší najednou dvě místnosti do velikosti cca 40 m2.

1
2
3
4
5
6

Úspora tepelné energie - RD Odrava u Chebu

Rodinný dům v Odravě u Chebu - instalace kolektoru Comfort VH15C, který pracuje s vnitřním vzduchem, který nasává spodním hrdlem z místnosti a horním vyústěním vrací ohřátý a čistý vzduch zpět. Potřeba navýšení teploty v domě a úspora tepelných energiích byla instalací kolektoru vyřeřena.

1
2
3
4
8
9
11
123
13
14

Navyšování stabilní teploty - Chata Kraslice

Chata - Kraslice - instalován kolektor Comfort VH15C pro potřebu přitápění v chladnějších měsících a pro úsporu tepelné energie. Teplota uvnitř objektu se po užívání kolektoru stabilně zvyšuje až o 5°C.

1
2
3
4

Zajištění větrání a temperování objektu v době nepřítomnosti majitele - Chata Hracholusky

Kolektor Classich VH15K se bude starat o provětrávání a temperování rekreační chaty na Hracholuské přehradě i při nepřítomnosti rodiny ze Sokolova, které chata patří a kteří sem jezdí jakmile skončí zima a pobývá tu celé léto až do podzimu.

1
2
3
4
5
6
7

Navýšení teploty a úspora tepelných energií - RD Kladská

Montáž dvoumetrového kolektoru Comfort na RD Kladská. Rodina Říhových si již nyní snižuje výdaje za tepelné energie.

Chcete také ušetřit na energiích za teplo? Poradíme Vám!

1
2
3
4
5
6

Řešení problémů s vlhkostí, zatuchlinami a nízkými teplotami - RD, Slovenská ulice, Sokolov

Instalace atypického teplovzdušného solárního kolektoru CLASSIC nestandartně "naležato". Sklepní prostory, které mají problémy s vlhkostí a zimou, jsou nyní vysušovány filtrovaným teplým vzduchem.

1
2
33
4
5
6
7

Odstranění vlhkosti a plísní - instalace místo skleněné výplně - RD, Dukelská ulice, Sokolov

Zde je instalován atypicky kolektor CLASSIC zcela UNIKÁTNĚ ne do zdi, ale do MÍSTO PLASTOVÉHO OKNA. Místo skleněné výplně nasazena izolační deska a na ní nainstalován kolektor. Řešení např. tam, kde nelze provést instalaci na zeď (panelové byty, nájemní byty a další). Další výhody: např. rychlejší a snadnější instalace, systém lze kdykoliv uvést do původního stavu, odinstalovat a opětovně instalovat.

 

Nemůžete z jakéhokoliv důvodu instalovat kolektor na fasádu a chtěli byste využít skleněné výplně? Informujte se u nás ZDARMA, zda je to u Vaší nemovitosti možné.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Větrání a přitápění zadarmo - RD, Nová Role u Karlových Varů

Atypická isntalace do zimní zahrady u rodinného domu. Majitel instaloval svépomocí kolektor CLASSIC, který nasává mírně předehřátý vzduch ze zimní zahrady, tudíž částečně funguje jako COMFORT.

1
2
3
4

Odvlhčení bytových prostor - Rodinný dům Ohaře

Zde kolektor CLASSIC slouží pro odvlhčování, větrání a přitápění prostoru ložnice a přilehlých prostor. Asi jediná možná orientace kolektoru, kterou zvolili majitelé je V - JV stěna domu - vzhledem k orientaci domu a potřebě řešit odvlhčení v daných prostorách. Kolektor byl umístěn co nejníže se solárním buňkou v dolní části kolektoru, aby se předešlo jeho možnému zastínění přesahem střechy. Kolektor byl předveden (funkčnost ventilátoru a FV panelu), dokonce po instalaci vykazoval mírné známky činnosti i již bez přímého osvětlení sluncem.

Tímto za SOLAR HEAT Sokolov panu Čadovi děkuji za perfektní montážní práci a majitelům přeji hodně sluníčka.

1
2
3
4
5

Větrání, vysoušení a temperování objektu - RD Jáchymov

Náš spokojený zákazník si pořídil teplovzdušný solární kolektor CLASSIC i na svůj druhý dům v Jáchymově. Kolektor nemovitost v jeho nepřítomnosti větrá a temperuje. Zákazníkovi byl nainstalován vypínač s regulátorem otáček, kterým si může regulovat výkon ventilátoru.

V jeho první nemovitosti se stabilní teplota zvýšila o 4 stupně (po 5ti měsících instalace). Majitelé si také pochvalují citelné zlepšení vnitřního klimatu. A to vše během letních měsíců, kdy kolektor nepracuje na maximální výkon.

1
2
3
4
5
6
7
8
9

Rodinný dům v Aši - atypický kolektor CLASSIC se dvěma výdechy pro každou místnost zvlášť

Majitelé domu zvolili atypický kolektor CLASSIC se dvěma výdechy, tak aby jedním kolektorem zajistili zvýšení teploty a provětrávání dvou místností zároveň. Majité mohou také ovlivňovat výkon kolektoru pomocí regulátoru otáček a provětrat si v případě potřeby i v době absence slunečního osvitu díky síťovému adaptéru na 12V.

2
3
55
4
1

SOLAR HEAT Sokolov

Teplovzdušné solární kolektory
Distribuce, prodej, servis, montáže

telefon: +420 608 855 578
e-mail: obchod.sokolov-ZAVINOVADLO:rms-solarheat.cz

Vyrobilo AG25 s.r.o., 2014
Výhody teplovzdušných solárních kolektorů
 • Nulové provozní náklady

  Pro svoji činnost nepotřebuje žádný energetický zdroj, jediným je pouze energie slunce, tedy také provozní náklady jsou nulové a v rámci běžného provozu není jakkoli zatěžováno životní prostředí.

 • Široké variantní využití

  Využití má multifunkční povahu a je dáno očekávaným účinkem na vnitřní prostředí navazujícího prostoru.

 • Zanedbatelný rozsah pravidelné údržby

  Rozsah pravidelné údržby je minimalizován pouze na regeneraci filtru prachových částic a očistu čelního panelu v případě mimořádného znečištění.

 • Zlepšení hygienických podmínek vnitřního prostředí budov

  Významně zlepšuje hygienické podmínky vnitřního prostředí určeného pro pobyt osob zvýšením míry kontinuální intenzity výměny vzduchu a dokonce s pozitivním energetickým bonusem v podobě tepelné energie.

 • Snížení rizik z kondenzačních procesů

  Mimořádně snižuje pravděpodobnost účinků kondenzačních procesů ve vnitřním prostředí včetně jejich následků destruktivní povahy (biotické organismy, strukturální změny konstrukcí vlivem vlhkostní nestability, atd.).

 • Použitelný i v procesech průmyslové povahy

  Je předurčen i pro nízkonákladové technologie, jejichž součástí je vysušovací proces.

 • Jednoduchá montáž i svépomocí

  Montáž je jen o málo obtížnější než pověšení většího obrazu a s pomocí běžného nářadí a návodu ji zvládne většina.